Památník Antonína Strnadla Nový Hrozenkov
Doporučení,  Kultura a památky v okolí

Památník Antonína Strnadla

V centru Nového Hrozenkova se nachází kousek valašské minulosti v podobě památníku Antonína Strnadla. Památník byl otevřen 13. srpna 1977 v historicky cenné chalupě č.p. 451 v centru obce, v níž měl A. Strnadel svůj ateliér.

V přízemí je umístěna stálá výstava z díla Antonína Strnadla, který na Novém Hrozenkově působil v letech 1935-1936 a i v pozdějších letech se na Nový Hrozenkov rád vracel.

V další místnosti památníku je vystavena část exponátů z „Výstavy salašnictví„, která se konala v Novém Hrozenkově v roce 1936. Návštěvníci se zde mohou dozvědět nejen o životě na salaši, o výrobě ovčího sýru a o zpracování vlny, ale taky o zvycích a pověstech na Valašku.

Půdní prostory památníku jsou upraveny na galerii, kde se vystavují díla umělců, jejichž život a tvorba jsou spjaty s Valašskem. Zájemcům je také možné předvést tkaní tradičních koberců „hadřáků“ na ručním tkalcovském stavu a také spřádání vlny na kolovrátku. Děti i dospělí si mohou tkaní i předení také vyzkoušet. Předvedení těchto řemesel je nutné domluvit předem telefonicky.

Památník je otevřen vždy od května do konce října denně mimo pondělí v čase od 9.00-12.00 a 13.00-17.00.

Předem ohlášené skupiny (5 a více) na tel. čísle: 571 451 806 nebo 606 783 442 kdykoliv.

Zdroj: http://www.novyhrozenkov.cz/clanek/?url=pamatnik

Trasa:

Mapa pěší trasy z chalupy Vranečka k památníků Antonína Strnadla.
Mapa pěší trasy z chalupy Vranečka k památníků Antonína Strnadla.