Popis chalupy

Naše chalupa, kterou Vám nabízíme k pronájmu, se nachází v Novém Hrozenkově, okrese Vsetín na východní Moravě na rozmezí Valašských Beskyd a Javorníků v údolí Vranečka.

Je rozdělena na dvě části Velká chalupa a Vejmínek.

Před vchodem do Velké chalupy je nově zastřešené posezení. Okolo chaty je velká částečně oplocená zahrada s krytým bazénem. Je zde taky velká trampolína, které si užijí i dospělí. Nejen pro děti máme houpačky, pískoviště, stůl na stolní tenis a basketbalový koš.

Vedle chalupy je pergola s kapacitou až 16 míst k sezení s grilovací deskou a velkým krbem, ve kterém je možno grilovat sele, či jehně.
Samozřejmě je tu i samotné ohniště s posezením. Dříví na oheň mají hosté k dispozicí zdarma v našem lese nad chatou nebo za poplatek z dřevníku ve sklepě.
V zimním období je připraveno suché dříví do krbu ve sklepě, ale není zahrnuto v ceně za nájem, tak jako i spotřebovaná elektřina, která se účtuje zvlášť i v létě!

 

Popis okolí

Zdejší příroda má většinou hornatý charakter, který se přímo nabízí k procházkám lesem, sběrem lesních plodin a hub a krásným pěším túrám po valašských Beskydech.
Příležitost ke koupání v přírodě v letním období je asi 3 km od chaty v štěrkovém jezeře Balaton (místní název „Kačák“). Dají se zde lovit ryby, ale jen pokud máte povolení, taky surfovat a možnost využít skokanský můstek (lyže nebo snowboard). U jezera se nachází stánek s občerstvením.

U chaty je k dispozici nově zrekonstruovaný krytý bazén, a nebo delší bazén u blízkého rekreačního střediska Permoník, kde je rovněž kulečník, kuželky a příjemný bar s posezením.
Vůbec nejlepší sportovní a rekreační vyžití je tu v zimním období. Bohatá sněhová nadílka a blízké vleky slibují příjemné prožití dovolené. Vleky jsou vzdálené asi jeden až tři km od chaty (střediska Vranča, Kohútka, Karolinka a Velké Karlovice). Kdo jezdí na běžkách, může využít ideální podmínky.

Na Vaši návštěvu se těší rodina Helienkova – Chalupa Vranečka