Popis chalupy

Naše chalupa, kterou Vám nabízíme k pronájmu se nachází v Novém Hrozenkově, okrese Vsetín na východní Moravě na rozmezí Valašských Beskyd a Javorníků.

Je rozdělena na dvě části Velká chalupa a Vejmínek.

Před vchodem do Velké chalupy je posezení se zahradním pavilónem. Okolo chaty je velká částečně oplocená zahrada s krytým bazénem. Je zde taky velká trampolína, které si užijí i dospělí. Nejen pro děti máme houpačky, pískoviště, stůl na stolní tenis a basketbalový koš.

Pergola s kapacitou až 16 míst k sezení s grilovací deskou a velkým krbem, ve kterém je možno grilovat sele, či jehně, zaručuje pěkně prožitou dovolenou na naší chatě. Samozřejmě je tu i samotné ohniště s posezením. Dříví na oheň mají hosté k dispozicí zdarma v našem lese nad chatou.
V zimním období je připraveno suché dříví do krbu ve sklepě, ale není zahrnuto v ceně za nájem, tak jako i spotřebovaná elektřina, která se účtuje zvlášť i v létě!

 

Popis okolí

Zdejší příroda má většinou hornatý charakter, který se přímo nabízí k procházkám lesem, sběrem lesních plodin a hub a krásným pěším tůrám po valašských Beskydech.
Příležitost ke koupání v přírodě v letním období je asi 3 km od chaty v štěrkovém jezeře. Dají se zde lovit ryby, ale jen pokud máte povolení, taky surfovat a možnost využít skokanský můstek (lyže nebo snowboard). U jezera se nachází stánek s občerstvením.
Samozřejmostí je možnost koupání v bazénu u chaty, který je vyhříván solárním ohřevem, a nebo u blízkého rekreačního střediska Permoník, kde je rovněž sauna, kulečník, herna na stolní tenis, kuželky a příjemný bar s posezením.
Vůbec nejlepší sportovní a rekreační vyžití je tu v zimním období. Bohatá sněhová nadílka a blízké vleky slibují příjemné prožití dovolené. Přímo u chaty je kotvový vlek asi 200 m dlouhý, ale doporučujeme ho jen zdatnějším lyžařům. Ostatní vleky jsou vzdálené asi jeden až tři km od chaty. Kdo jezdí na běžkách – ideální podmínky.

Nabízíme také možnost pronájmu dvou horských kol, zajištění občerstvení na Vaši akci nebo pobyt, či případné další Vaše požadavky se pokusit splnit k Vaši spokojenosti.

Na Vaši návštěvu se těší rodina Helienkova – Chalupa Vranečka