Doporučení,  Léto na chalupě

Letní osvěžení na „Kačáku“/“Balatonu“ v Novém Hrozenkově

V městysi Nový Hrozenkov je možné navštívit areál přírodního koupaliště „Na Stanoch“, jehož středobodem je uměle vytvořené jezero, nenazývané jediným novohrozenkovjanem jinak než „Balaton“ nebo „Kačák“. V letních, horkých dnech se jinak klidná hladina „Balatonu“ o rozloze 9,5 ha rozvíří a stane se centrem osvěžení, vodních radovánek, sportů a zábavy pro návštěvníky nejen z okolních obcí a našeho městyse, ale i ze vzdálenějších měst či obcí České republiky a také ze Slovenska.

Kačák nabízí travnaté, ale i písečné pláže. Návštěvníci mají k dispozici přímo v areálu hygienické zařízení (převlékárny, sprchy, WC), nechybí ani stánky s občerstvením, dětské hřiště či plocha pro plážový volejbal. V letních večerech jsou pak zde pořádány různé hudební, taneční akce. V areálu se nachází základna s umělou sjezdovkou pro akrobatické skoky do vody na lyžích a prknech. V blízkosti areálu se nachází parkoviště o kapacitě 300 parkovacích míst.

Balaton se stává turistickým cílem i pro cyklisty, neboť areálem prochází „Cyklostezka Bečva“ a lze tak pohodlně dojet až na místo a strávit zde pěkný den nebo alespoň nabízí možnost se zde osvěžit před další jízdou.

Umělé jezero je samozřejmě určeno i pro sportovní rybolov a v zimě, kdy plocha zamrzne, areál navštěvují příznivci bruslení a najdou se také otužilci, kteří si do vysekané díry v ledu chodí každoročně v mrazivých dnech zaplavat.

 

Zdroj: Oficiální stránky Nový Hrozenkov

 

Letní venkovní koupání v přírodním jezeře "Kačák" nebo místními označený jako "Balaton".
Letní venkovní koupání v přírodním jezeře „Kačák“ nebo místními označený jako „Balaton“. Zdroj: http://www.valasskomoje.cz/